Porady
Czy warto fantazjować seksualnie i jak rozbudzić swoją wyobraźnię?

Czy warto fantazjować seksualnie i jak rozbudzić swoją wyobraźnię?

Fantazje seksualne służą temu, aby wyrazić i realizować własną seksualność. Dają one bezpieczne pole do sprawdzenia tego co nas ciekawi, podnieca i co chcielibyśmy wypróbować w łóżku.

Niekiedy fantazje seksualne są powodem do zmartwień, gdyż niektóre osoby zastanawiają się nad tym czy są one normalnym zjawiskiem czy może jednak takie myśli nie powinny mieć miejsca? Wiele osób także nie wie czy może podzielić się fantazjami ze swoją drugą połówką, czy jednak zostawić swoje wytwory wyobraźni i się nimi z nikim nie dzielić.

Czy fantazjowanie jest oznaką tego, że brakuje nam czegoś w sferze życia seksualnego?

Większość osób ma różne swoje fantazje o podłożu seksualnym. Nawet osoby będące w szczęśliwych i udanych związkach, mają swoje fantazje. Mogą one oznaczać brak spełnienia w seksie, jednakże nie muszą.

Nie w każdym przypadku tego rodzaju twory wyobraźni, chcą zostać w ogóle wprowadzone do życia seksualnego, część osób chce je zachować tylko i wyłącznie dla siebie. Uznawane są czasem przez nas za zbyt perwersyjne czy kontrowersyjne, aby mogły się one urzeczywistnić. Fantazje są poniekąd źródłem informacji o tym, czego nam może brakować w seksie, co nas ciekawi, podnieca, czego byśmy oczekiwali od naszej drugiej połówki, ale też odwrotnie co nas odtrąca, jednak chcemy z tym walczyć.

Fantazje seksualne są także sposobem na realizację własnych potrzeb, bez przymusu podejmowania pewnych czynności. Potrzeba zostaje zaspokojona tylko i wyłącznie poprzez myśli w głowie o danej czynności.

Czy fantazjowanie jest normalnym zjawiskiem?

Fantazje seksualne są całkowicie normalnym elementem życia każdego człowieka. Nasza wyobraźnia nie zna granic i praktycznie każda osoba o czymś marzy i coś sobie lubi wyobrażać. Niekiedy jednak nie rozumiemy do końca naszych fantazji czy ich nie akceptujemy.

W tej sytuacji najlepiej zastanowić się, jaka potrzeba doprowadziła do powstania danej fantazji. Pomoc lekarza okazuje się potrzebna tylko w przypadku, kiedy fantazje sprawiają nam dyskomfort, doprowadzają do zmartwień i nie potrafimy o nich przestać myśleć. Pomoc specjalisty jest niezbędna jeśli rzeczy o których fantazjujemy wychodzą poza prawo czy wiążą się z czynnościami bez uwzględnienia czyjejś zgody na seks.

Czy warto realizować swoje fantazje?

Wiele zależy właściwie od indywidualnej osoby i jej potrzeb. Niekiedy nie chcemy wcale, aby nasze fantazje urzeczywistniły się w realnym życiu, ale lubimy o nich jedynie myśleć. Często zdarza się, że dana fantazja nie jest w ogóle możliwa do spełnienia, gdyż dotyczy nieosiągalnych dla nas miejsc czy ludzi. Ponadto, aby spełnić swoje marzenie seksualne musimy mieć zgodę drugiej osoby i jej pełną akceptację.

Decydując się na spełnienie swojej fantazji seksualnej musimy w pierwszym kroku porozmawiać o tym z naszym partnerem. Ponadto musimy zastanowić się, czy jesteśmy na to gotowi i czy mamy świadomość tego, że sama fantazja może odbiegać tym, w jaki sposób będzie ona wyglądała w rzeczywistości. Niekiedy może to być doświadczenie, które nam się nie spodoba i nie będzie dla nas przyjemne. Musimy więc być odpowiednio nastawieni, a ponadto upewnić się, czy czynność seksualna ta jest całkowicie zgodna z prawem.

W jaki sposób rozwijać swoją wyobraźnię seksualną?

Fantazjując można na przykład zacząć oglądać filmy pornograficzne, które jeszcze bardziej rozwiną naszą wyobraźnię. Staniemy się bardziej pobudzeni i kreatywniejsi w swoich własnych wyobrażeniach. Ponadto, obejrzany materiał możemy w dowolnym momencie przywołać w naszej głowie. Można także czytać o fantazjach innych, co także pozytywnie wpłynie na naszą wyobraźnię. Dobrą propozycją są między innymi opowiadania erotyczne, ponadto w rozwinięciu wyobraźni pomoże także pisanie o naszych fantazjach.

Fantazje seksualne są normalną częścią naszego życia, nie powinniśmy się ich wstydzić czy uznawać za coś perwersyjnego. Niekiedy dzięki nim, możemy dowiedzieć się, tego, czego brakuje nam w sferze łóżkowej. Czasem są same w sobie sposobem zaspokajania najskrytszych pragnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *