Mężczyzna
Czym spowodowany jest brak spermy?

Czym spowodowany jest brak spermy?

Zaburzenia w sferze seksualnej dotykają bardzo wielu mężczyzn. Na szczęście w tej chwili nie jest to już temat tabu, dlatego panowie w swobodny sposób mogą mówić o przypadłościach, które się im przytrafiły. Oprócz ogólnych zaburzeń erekcji wielu panów zmaga się na przykład z brakiem wytrysku w trakcie szczytowania. Czym jest spowodowane takie zjawisko oraz jak je leczyć? Na to oraz wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Brak spermy podczas szczytowania – czym to jest spowodowane? 

Brak spermy bądź jej bardzo mała ilość może wynikać z wielu zróżnicowanych przyczyn. Bardzo dużo zależy przede wszystkim od tego, w jakim wieku jest dany mężczyzna oraz czy cierpi na jakieś inne choroby współistniejące. Ogromny wpływ na ilość spermy ma także dieta, aktywność seksualna, ilość snu oraz stres w codziennym życiu.

Sperma jest białym płynem, który wydobywa się z cewki moczowej na skutek odpowiedniej stymulacji seksualnej. Za jego produkcję odpowiadają jądra, pęcherzyki nasienne oraz gruczoł krokowy. Barwa spermy jest zazwyczaj biało-szara. Składa się ona w około 5% z plemników. Reszta to witaminy oraz inne składniki, które są niezbędne do tego, aby plemniki mogły istnieć. Wygląd oraz objętość spermy może ulegać zmianom w zależności od tego, jaka jest aktywność seksualna, sytuacje stresowe czy stan zdrowia danego organizmu. Brak spermy może przydarzyć się w sposób jednorazowy, incydentalny – wtedy nie ma powodów do obaw.

Dopiero wtedy, gdy staje się on zjawiskiem wyjątkowo częstym, systematycznym, konieczne jest wprowadzenie jakiś działań naprawczych. Brak spermy może być uwarunkowany groźnymi problemami psychicznymi, schorzeniami układu nerwowego a także zaburzeniami w funkcjonowaniu męskich narządów płciowych. Zawsze, gdy brak spermy ma charakter długotrwały, należy koniecznie udać się na konsultację do urologa lub androloga. Pomoc specjalistów jest nieoceniona w zdiagnozowaniu oraz wyleczeniu takiej przypadłości.

Czym uwarunkowana jest ilość spermy?

Warto wiedzieć, że ilość spermy w trakcie wytrysku jest kwestią dość zmienną. Podczas każdego wytrysku objętość ejakulatu może być naprawdę bardzo różna. Na ilość i jakość spermy wpływa przede wszystkim czas, który minął od poprzedniego wytrysku. Dodatkowe czynniki decydujące o ilości i jakości spermy to sytuacje stresowe, brak snu, nawyki żywieniowe, przemęczenie. Okazuje się, że mała ilość spermy nie zawsze oznacza, iż pojawiła się jakaś groźna choroba. Czasem mężczyźni, którzy wydzielają niewiele spermy, nie mają żadnych problemów z zapłodnieniem, gdyż jakość spermy jest najważniejsza. Dopiero wtedy, gdy mała ilość spermy powoduje, iż starania o zajście w ciążę spełzają na niczym, konieczne jest udanie się do lekarza.

Brak spermy – jakie są przyczyny?

U większości mężczyzn brak spermy jest uwarunkowany czynnikami psychicznymi. Warto wiedzieć, że brak ochoty na seks może dotyczyć nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn. W sytuacji, gdy mężczyzna jest zmęczony, ma problemy, nie wysypia się, niewłaściwie się odżywia oraz cierpi na schorzenia współistniejące, najpewniej nie ma żadnej ochoty na seks. Dodatkowo może mieć też poważne problemy z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji przez dłuższy czas, a zatem także z wytryskiem.

Niejednokrotnie brak erekcji jest spowodowany przez używki oraz choroby takie jak schorzenia układu moczowego, cukrzyca oraz rak gruczołu krokowego. Całkowity brak spermy może wynikać z braku jej produkcji lub z braku wzwodu. Wynika to na przykład z tego, gdy przewód wytryskowy jest całkowicie niedrożny, co uniemożliwia produkowanie, gromadzenie oraz wydalanie nasienia za pośrednictwem cewki moczowej. Aby dowiedzieć się, jaka jest przyczyna braku spermy podczas szczytowania u mężczyzny, należy udać się do lekarza specjalisty. Samodzielne stawianie diagnozy w tak ciężkiej sytuacji jest niemożliwe. Tylko specjalista jest w stanie postawić trafną diagnozę oraz wydać odpowiednie zalecenia w zakresie leczenia i dalszego postępowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *